Renegocjacja
umowy najmu

Twoja firma ma umowę najmu ?

Twoja firma nie ma pieniędzy na czynsz ?

Nie wiesz czy i co możesz negocjować z wynajmującym ?

Mniejsza ilość klientów w ostatnim czasie spowodowała problemy z płatnościami za najem u wielu najemców.
Z kolei skomplikowane umowy najmu powodują często strach przed rozpoczęciem negocjacji z wynajmującymi.

Na tej stronie dowiesz się
jak możesz rozwiązać problem
Twojej firmy!

Dowiedz się więcej

Jak działamy?

Kontakt

Skontaktuj się z nami

 • wypełnij formularz
 • napisz lub zadzwoń
 • prześlij umowę najmu

Analiza umowy

Sprawdzamy prawne możliwości

 • przedstawimy opcje negocjacji czynszu lub wcześniejszego rozwiązania umowy
 • opracujemy wspólnie najlepszą strategię

Renegocjacje

Sporządzamy pisemne stanowisko negocjacyjne

 • negocjujemy na spotkaniach z wynajmującym
 • przygotujemy dokumenty formalizujące ustalenia np: porozumienie, aneks do umowy czy oświadczenie o rozwiązaniu umowy

Reprezentacja

W przypadku braku porozumienia

 • przygotujemy pozew i poprowadzimy sprawę przeciwko wynajmującemu (centrum handlowe, biurowiec)
Dowiedz się więcej

Skutki epidemii
dla przedsiębiorców

Skutki epidemii koronawirusa dotykają wszystkich przedsiębiorców, lecz nie wszyscy mają możliwość dokonania zmiany zawartych przez siebie umów w taki sposób by skutki epidemii zostały rozłożone na obie strony kontraktu najmu. Szczególnie jest to trudne gdy mały przedsiębiorca posiada zawartą umowę najmu z podmiotem zdecydowanie większym, profesjonalistą w dziedzinie najmu powierzchni komercyjnych. Istnieje zatem konieczność poszukiwania przez przedsiębiorców profesjonalnej pomocy prawnej w możliwości renegocjowania warunków umów najmu lub pomocy w przeprowadzenia sporów sadowych niekiedy koniecznych dla uzyskania nowych, zmienionych warunków najmu. Obecnie, sytuacja finansowa wielu przedsiębiorców pogorszyła się tak, że muszą podjąć decyzję jakie rozwiązania wdrożyć, żeby przetrwać ten czas.

Nasza kancelaria jest gotowa udzielić wsparcia prawnego przedsiębiorcom w rozmowach i/lub sporze sądowym prowadzących do zmiany umów najmu. W GDBD od kilkunastu bierzemy udział w negocjowaniu i zawieraniu umów najmu powierzchni handlowych z wynajmującymi. Przeprowadziliśmy wiele skutecznych pertraktacji zmian proponowanych umów najmu przez profesjonalnych wynajmujących czyniąc projekty umów akceptowalnymi i zrozumiałymi dla najemców. Znamy zapis „tarczy antykryzysowej”, śledząc jej zmiany także w zakresie umów cywilnych, które wykorzystujemy wraz z ogólnymi przepisów prawa jak i orzecznictwa. Udzielamy wsparcia w negocjacjach, w oparciu o nasze doświadczenia - będąc profesjonalnym negocjatorem i pełnomocnikiem. W przypadku braku pomyślnego finału negocjacji zmiany umowy najmu profesjonalnie możemy reprezentować przedsiębiorcę przed sądem. W oparciu o kilkudziesięcioletnie doświadczenia w zakresie prowadzenia sporów sadowych, posiadając również doświadczenie w sporach z właścicielami galerii i ich zarządcami.

Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie pozwoli zapewnić sprawne i skuteczne wsparcie w przeprowadzeniu negocjacji mając na uwadze aktualny stan faktyczny i prawny. W oparciu o naszą fachowość i doświadczenie zawodowe oferujemy profesjonalne reprezentowanie w postępowaniu sądowym.

Dlaczego my?

Współpraca

Słuchamy, doradzamy, pomagamy, przewidujemy, a to wszystko w warunkach współpracy. Wspólnie ustalamy proste zasady współpracy. W GDBD od kilkunastu lat negocjujemy i pomagamy zawierać umowy najmu powierzchni handlowych i biurowych. Kontakt z klientami uważamy za warunek niezbędny do zrozumienia potrzeb. Reagujemy na sugestie i odpowiadamy na oczekiwania.

Profesjonalizm

Udzielamy wsparcia w negocjacjach będąc profesjonalnym negocjatorem, jak i pełnomocnikiem. Nasza obsługa prawna spełnia najwyższe standardy zawodowe i etyczne. Świadczona jest w oparciu o rzetelną, stale pogłębianą wiedzę i wieloletnie doświadczenie. Zapisy „tarczy antykryzysowej” znamy bardzo dobrze i śledzimy jej każdorazowe zmiany, także w zakresie umów cywilnych.

Zaangażowanie

Staramy się jak najlepiej poznać potrzeby naszych klientów i warunki, w jakich działają. Każdego klienta traktujemy indywidualnie. Pracujemy z pasją i oddaniem pozostając otwartymi na kolejne wyzwania.

Odpowiedzialność

Podchodzimy do powierzonych spraw z należną im uwagą i zrozumieniem. Przeprowadziliśmy wiele skutecznych negocjacji zmian umów najmu czyniąc projekty umów akceptowalnymi i zrozumiałymi dla najemców. W przypadku niesatysfakcjonującego finału negocjacji umowy najmu będziemy kontynuować spór w sądzie, korzystając z naszego dotychczasowego doświadczenia w sporach z właścicielami galerii.

Nasi eksperci

Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie pozwoli nam zapewnić Państwu sprawne i skuteczne wsparcie w przeprowadzeniu negocjacji mając na uwadze aktualny stan faktyczny i prawny.

mec. Dariusz Górnicki

Mecenas Górnicki specjalizuje się w prawie handlowym, gospodarczym, bankowym i cywilnym. Od wielu latzajmuje się także umowami z zakresu franczyzy oraz umowami najmu. To doskonały negocjator, prowadzący także wiele precedensowych procesów sądowych i postępowań arbitrażowych.

mec. Monika Durowicz

Mecenas Monika Durowicz specjalizuje się w pomocy prawnej z zakresu prawa zamówień publicznych, gospodarczego i handlowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych z różnych branż, w tym także renegocjacji umów handlowych oraz reprezentowaniu Klientów przed sądami wszystkich instancji.

Aktualności

 • WYNIKI BADANIA NA TEMAT RENEGOCJACJI UMÓW NAJMU SĄ JUŻ DOSTĘPNE

  2021-03-17 19:41:41

  Zgodnie z zapowiedzią dzielimy się z Państwem opracowaniem wyników ankiety, którą przeprowadziliśmy wśród najemców w okresie drugiego lockdownu dotyczącej renegocjacji umów najmu w związku z COVID-19. Poniżej link do pobrania pełnego raportu z badania:   https://www.gdbd.pl/pliki/wyniki_ankiety_gdbd.pdf

  czytaj więcej >>
 • BADANIE ANKIETOWE DLA NAJEMCÓW

  2020-10-18 11:32:54

  Chcielibyśmy przeprowadzić anonimową ankietę, która pozwoli zestawić zebrane przez nas doświadczenia z negocjacji z wynajmującymi, z Państwa doświadczeniem jako najemców.

  czytaj więcej >>
 • HR w kryzysie: czy, kiedy i jak obniżać pensje oraz zwalniać pracowników?

  2020-04-28 17:32:01

  Zapraszamy na rozmowę ANTYKRYZYSOWĄ, która odbędzie się dnia 30 kwietnia 2020 r. o godzinie 11.30. Rozmawiać będą mec. Ewa Badowska-Domagała, dr Robert Manikowski, Piotr Kuron, a rozmowę poprowadzi Tomasz Sańpruch. https://app.evenea.pl/event/ra05/

  czytaj więcej >>
 • Stan epidemii a siła wyższa.

  2020-03-30 19:32:05

  W związku z wybuchem pandemii choroby COVID-19 wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2 realizacja zobowiązań wynikających z łączących strony stosunków umownych może być znacząco utrudniona lub wręcz uniemożliwiona. Utrudnienie lub uniemożliwienie wykonywania zobowiązań

  czytaj więcej >>

Kontakt

Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w związku z prowadzoną przez GDBD działalnością polegającą na świadczeniu pomocy prawnej. Jeżeli korzystają Państwo z Formularza Kontaktowego na naszych stronach www bądź z naszych usług, dobrowolnie przekazują nam Państwo swoje dane osobowe. GDBD jako Administrator zbiera i przetwarza Państwa dane osobowe zgodnie z RODO oraz zgodnie z zasadami zachowania tajemnicy zawodowej radców prawnych.

Polityka prywatności*